Trzecie miejsce w TCR Virtual

Sezon w wyścigach TCR Eastern Europe rozpocznie się dopiero za kilka tygodni, jednak Bartosz Groszek już może świętować podium. Rzeszowian zajął trzecie miejsce podczas światowych finałów TCR Virtual, które rozegrano w miniony weekend w szwajcarskim Zurychu.

TCR Virtual to eSportowy cykl rozgrywany we współpracy z organizatorami wyścigowych serii spod znaku TCR. W światowym finale w Zurychu wzięło udział piętnastu finalistów wyłonionych w kontynentalnych rozgrywkach. Dodatkowo, do udziału w wyścigach zaproszono także gwiazdy znane z pucharu świata – Nestora Girolamiego i Pepe Oriole.

Bartosz Groszek już od dłuższego czasu łączył starty na realnych i wirtualnych torach wyścigowych, czego efektem było rozpoczęcie współpracy z utytułowaną ekipą Carbon Simsport. To właśnie w jej barwach Polak występował w Szwajcarii i już od pierwszych sekund rywalizacji było wiadomo, że granatowe Audi RS3 TCR będzie liczyć się w walce o czołowe lokaty. Groszek. zaliczył dobre kwalifikacje do pierwszego wyścigu, a następnie wysoką pozycję startową przełożył na pierwsze miejsce na mecie. W ramach finału rozegrano jeszcze dwa wyścigi, w których Groszek uplasował się dwukrotnie na czwartym miejscu.

Po podliczeniu punktów ostatecznie dało to rzeszowianinowi trzecie miejsce i nieformalny tytuł drugiego wicemistrza świata TCR Virtual! Zawody wygrał Juan Manuel Gómez z Argentyny, a dodatkowo warto wspomnieć, że drugi zawodnik ekipy Carbon Simsport – Dominik Plona – uplasował się na czwartym miejscu.

To był bardzo dobry event w naszym wykonaniu. Niestety zabrakło trochę szczęścia, żeby utrzymać pozycje na podium w drugim i trzecim wyścigu, ale i tak jestem bardzo zadowolony z wyniku. Poziom zawodników był bardzo wysoki i wyrównany, choć walka nie była jakoś bardzo twarda. Sama impreza była niezwykle dobrze przygotowana i myślę, że to był bardzo dobry początek sezonu. Podium zawsze cieszy i mam nadzieję, że jak wskoczę do prawdziwego Audi to będzie ich więcej – powiedział Bartosz Groszek.