Groszek testował Elantrę

Bartosz Groszek rozpoczął przygotowania do sezonu 2022 od testów we Włoszech, gdzie sprawdzał Hyundaia Elantrę TCR. Rzeszowski kierowca pojawił się na torze Cremona na zaproszenie zespołu Aggressive Italia.

Polak przebojem wdarł się na światową scenę wyścigów samochodów turystyczny. W zeszłym roku 7 razy stawał na podium i odniósł jedno zwycięstwo w TCR Eastern Europe, a także sięgnął po tytuł najlepszego debiutanta podczas startu w TCR Europe na włoskim torze Monza!

Na te wyniki zwrócił uwagę m.in. zespół Aggressive Italia, który w zeszłym roku sięgał po wicemistrzostwo włoskiej serii TCR. W barwach ekipy jeździł wówczas Kevin Ceccon, który w swojej karierze miał okazję testować bolid Formuły 1 ekipy Toro Rosso.

Jazdy na torze Cremona były elementem przygotowań i finalizacji planów na sezon 2022. Poznanie nowego zespołu oraz samochodu miało Groszkowi ułatwić podejmowanie decyzji i pozwolić na nabranie dodatkowego doświadczenia.

–  Jestem bardzo zadowolony z jazd we Włoszech. Ciekawie było zasiąść za kierownicą zupełnie nowego samochodu, zwłaszcza że w zeszłym roku miałem okazję walczyć z zawodnikami tych maszyn. Szybko odnalazłem dobry rytm i notowałem dobre czasy okrążeń, udało się też wprowadzić kilka pozytywnych zmian w ustawieniach. Jestem w dobrej formie przed zbliżającym się rokiem i już wkrótce będę mógł podzielić się dokładnym planem startów – powiedział Bartosz Groszek.